قالَ الصّادِق عَلَیهِ السَّلام: مکتوبٌ عَلی بابِ الجَنَّة : الصَّدَقة بعشرة القَرضُ بثمانیة عشر، و إنَّما صار القَرض أفضَل مِن الصَّدَقة لإنَّ المستقرض لایَستقرِض إلّا من حاجة و قد یطلب الصَّدقة من لایحتاج إلیها

بحار الأنوار – ط دارالاحیاء التراث – ج ۱۰۰ – ص ۱۳۹

در خبر است از حضرت صادق علیه السّلام که فرمود: نوشته شده است بر در بهشت:

صدقه ده برابر و قرض هجده برابر پاداش دارد.

و به این دلیل قرض بر صدقه برتری دارد که قرض گیرنده، قرض نمی گیرد مگر به خاطر احتیاج در حالی که صدقه را کسی که به آن احتیاج ندارد نیز مطالبه می کند.

شریفا نام دیگر کانون خانواده شریف است که جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با الهام از تعالیم عالیه اسلام با هدف غیر انتفاعی جهت ارائه قرض الحسنه با جلب کمک افراد حقیقی و حقوقی که به امور خیریه می پردازند برای تامین مالی در جهت رفع نیازهای ضروری و سایر نیازهای اشخاص حقیقی موضوع کانون تأسیس کرده اند.

شریفا یکی از کانون های عضو سازمان مردم نهاد انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی است. انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه وکارآفرینی اجتماعی یک سازمان مردم نهاد غیر دولتی، غیر سیاسی و داوطلبانه است که بدنبال “اشاعه ی نهادیِ فرهنگِ کارگروهی، توانمندساز، کارآفرینانه و منصفانه با تامین مالی بر محور قرض الحسنه” است. تلاش ما در شریفا همواره بر بهبود جریان اعطای قرض الحسنه با تسهیل شرایط توثیق وام ها بوده است. آن چه که برای ادامه کار به ما انگیزه می دهد، ایجاد فعالیتی است که به رفع دغدغه های همه ی افراد خانواده شریف بیانجامد.

 


آدرس: تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان دفتر نهاد، طبقه دوم

تلفن: ۶۶۱۶۴۷۲۵
ساعات پاسخگویی: شنبه تا سه شنبه – ۱۳:۳۰ تا ۱۶:۳۰
همراه: ۰۹۳۶۶۰۷۶۷۸۰

رایانامه: info@sharifa.ir

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما